Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

Föremål i fokus
 
277 föremål
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
13 tim 58m
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
Aktuellt bud
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
14 tim 6m
Soffa, Jio Möbler.
Aktuellt bud
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
14 tim 20m
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
14 tim 56m
Sideboard, 1950/60-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lars Hellsten, vas.
1d 9 tim
Lars Hellsten, vas.
Aktuellt bud
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, samtida.
1d 9 tim
Soffbord, samtida.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, bord, modell 90 A, Artek.
1d 9 tim
Alvar Aalto, bord, modell 90 A, Artek.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erika Lagerbielke, vas, Orrefors.
1d 10 tim
Erika Lagerbielke, vas, Orrefors.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
1d 10 tim
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.