Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Föremål i fokus

288 föremål
Sidobord, ett par, 1970-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bricka, porslin, Arabia, Finland.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 'Julia', Norell Möbler, 2000-tal.
9 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Skrivbord, 1950/60-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampor ett par, Bergboms, 1900-talets slut.
5 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Claes Uvesten, glasskulptur, unik, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rya. Ca 130x85 cm.
140 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffbord / sidobord, 1900-talets mitt.
75 EUR
Utropspris
250 EUR
Matbord och 10 stolar, Riviéra Maison.
1 350 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Ateljé Lyktan, taklampa, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, Luxus, 1900-talets andra hälft.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, art déco-stil 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gio Ponti, väggur, Depini, Italien.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Cocktail shaker, 1900-talets mitt.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2356, Firma Svenskt Tenn.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, art déco, Zenith, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2353, Firma svenskt tenn.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 4 st, Farstrup, Danmark, 1950/60-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2570, Firma Svenskt Tenn.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, vägglampor, ett par, studioarbeten.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK