Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

261 föremål
Kaj Franck, skål och vas, "Slöja".
8 tim 24m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Swedish Grace, taburett, 1930-tal.
11 tim 9m
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
14 tim 25m
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
1d 11 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sittpuff, troligen Molteni, samtida.
1d 12 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
1d 13 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Swedish Modern, Fröseke, 1940-tal.
2d 12 tim
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1940-tal.
2d 13 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
2d 13 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK