Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

 
319 föremål
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
16 tim 53m
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
Aktuellt bud
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
18 tim 5m
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
Aktuellt bud
420 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
19 tim 9m
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
20 tim 17m
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
1d 17 tim
Vägglampa, 1950-60-tal.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
1d 20 tim
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Fredrik Fider matta rölakan ca 205x137 cm.
1d 20 tim
Fredrik Fider matta rölakan ca 205x137 cm.
Aktuellt bud
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.