HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

Målat. Dekor av kurbitsmålning.Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 68. Djup 44. Höjd 120 cm.

Dörr stänger ej helt. Smärre färgbortfall. Slitage. Märken. Repor.

Utropspris
1 500 SEK