BORDSPENDYL, boulle, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Beslag av mässing. Urtavla med emaljerade siffror. Pendel. Höjd 40 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Nyckel finns.

Utropspris
1 500 SEK