Arne Jones E1299

SALONGSGRUPP, 6 delar, Karl Johan-stil, omkring 1900

Björkfaner. Soffa med klädd och stoppad rygg och resårsits. Längd 227, sitthöjd 42 cm. Klaffbord på pelarben, Längd 91-136, bredd 70, höjd 73 cm. Ett par karmstolar och ett par stolar med peltaformad ryggbrycka, svärtade detaljer och sabelben. Sitthöjd ca 42 cm.

Slitage. Skador. Lagningar. Märken.

Utropspris
5 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79