CARL FREDRIK REUTERSWÄRD - CAROLINA GYNNING, skulptur, signerad av Gynning, 2000-tal.
'Non violence' / 'Fly fre for peace'. Form: Reuterswärd, Dekor: Gynning. Glasfiber, med pålimmad dekor, papper. Längd ca 101 cm, höjd ca 83 cm, bredd ca 25 cm.
Certifikat medföljer.
Smärre slitage. Smärre skador. Smärre dekorbortfall.