SKRIVBORD, Louis XV-stil, troligen Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt med beslag av brons. Skinnklädd skiva med präglad bård. Sargen med tre lådor. Längd 150, bredd 81, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Smärre skador, slitage och lagningar. Nyckel finns.

Utropspris
12 000 SEK