1157471
Johann Heinrich von Dannecker
(1758-1841)

Johann Heinrich von Dannecker, efter, figurin, parian, Gustavsberg, omkring 1900.

"Ariadne på en panter". Höjd 33 cm, längd 28 cm.

Obetydligt ytslitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
3 000 SEK