Silver Övrigt
1161826
SKRIN/ BORDSDEKORATION, sterling silver, engelska importstämplar London 1911.

Skrin i form av segelfartyg, underliggande del på fyra hjul. Längd 24 cm, den nedre delens längd invändigt ca 13 cm. Vikt 550 g.

Löst hjul, smärre skador och bucklor, locket tillsluts ej helt, ställvis lagningar med senare metalltråd.
Oidentifierade stämplar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Slutpris
540
5 744
608
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (20 bud)
8
16 jun 20:23
540 EUR
16 jun 20:23
520 EUR
16 jun 19:40
464 EUR
16 jun 19:40
444 EUR
16 jun 14:21
435 EUR