URNA MED LOCK, flintgods, Delft, samt FAT, ett par, porslin, Japan.

Urnan med bukig form och dekor i underglasyrblått. H 31. Faten med imaridekor. Diam 21.

Kraftiga nagg och lagningar.

Utropspris
600 SEK