1165930
Carl Malmsten
(1888-1972)

CARL MALMSTEN, "Nya Berlin", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad rygg och sits. En fot brännmärkt på insidan "CM". Längd 199, bredd 82, höjd 75 cm.

Slitage. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N13
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
12 600
1 200
1 351
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
18 jul 17:57
12 600 SEK
18 jul 17:56
12 100 SEK
18 jul 17:56
12 000 SEK
18 jul 17:55
11 500 SEK
18 jul 17:55
11 000 SEK