Förgylld och bronserad. Pastellagedekor av lejonmaskaron, äggstav, fruktgirlanger. Signerad JPH. Höjd 111, bredd 48 cm.
Senare glas. Ställvis krederingsbortfall, slitage, fläckar, färgbortfall. Glass med folieringsskador.