TOM DIXON, vägglampor, ett par, "Base", 2000-tal.
Stomme av gjutjärn, skärm av mässing. Väggplatta av målat trä. Höjd ca 30 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Ena sockeln något skev.