JOHAN MARTIN JOHANSSON, bestickservis, silver, 126 delar, "Viktoria", Götaborg, 1930-tal.

Bestående av:
12 fiskknivar, 21,5 cm, 626 gram.
12 fiskgafflar, 572 gram.
12 matgafflar, 21 cm, 816 gram.
6 smörknivar, 16 cm, 252 gram.
12 smörgåsgaffel, 14 cm, 308 gram.
12 kaffeskedar, 13,5 cm, 230 gram.
12 skedar, 21 cm, 810 gram.
12 gafflar, 18 cm, 518 gram.
12 skedar, 18,5 cm. 508 gram.
12 knivar med rostfria blad, 21,5 cm. 584 gram.
12 knivar med rostfria blad, 25,5 cm, 800 gram.

Vikt silver 4640 gram.

Slitage.

Utropspris
20 000 SEK