Valnöt och valnötsfaner. Stolar med fast stoppad rygg och sits. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 45 cm. Bord med två iläggsskivor à 50 cm vardera. Diameter 115, höjd 72 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken.
Enligt uppgift inköpt 1967.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.