1181276
SKÅL, samt SKÅLAR med LOCK, ett par, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
SkÅl, samt skÅlar med lock, ett par, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i naturmiljö. Diameter 12,5-29 cm.

Slitage, ett lock med kantspricka och nagg. Skålar och lock med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK