Bordspendyl och ett par kandelabrar av metall och keramik. Kandelabrarna för 4+1 ljus vardera. Höjd 39-46 cm. Nyckel finns.
Slitage och smärre skador. Kandelabrarna något sneda och lösa i monteringar. Pendel saknas. Stearinrester. Ej funktionstestad.