Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

155 föremål
Taklampa, 1900-talets mitt,
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takampel, senempire, 1800-talets mitt.
2 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Appliquer, ett par, oscariansk, sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar, ett par, sengustavianska, omkring 1800.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, oscariansk, sent 1800-tal.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, Idman 1930/1940-tal.
125 EUR
Utropspris
400 EUR
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Industrilampor, 3 st, 1900-talets mitt.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampor, 2 st, Bergboms, 1900-talets mitt.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, bronserad metall, tidigt 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, modell 925/5 Hyval, 1970-tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
LJUSSTAKAR, 4 st, brons, 1700-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NATTLJUSSTAKE, mässing, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANDLYKTA, trä, 1700-/1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Konsthantverk Tyringe 1900-talets mitt.
303 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, tenn, funkis, GAB Tenn, Stockholm, 1939.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1940-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Gino Vistosi, taklampa, Murano, 1960/70-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, gustavianskstil, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Lisa Johansson-Pape, taklampa, Orno, Finland.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor ett par 1950-tal.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1960-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, mässing, 1950-tal.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklampa 1900-talets mitt.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, "Sputnik", 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, "GT 7" Santa & Cole, 2000-tal.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund, golvlampa Orrefors 1960-tal.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Pianolampa 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Zero, modell 4011.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets mitt.
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Josef Frank, bordslampa, Firma Svenskt Tenn.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK