Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

120 föremål
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
625 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ASPLUND, taklampa, "Asplund", Ateljé Lyktan.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGG/VAGNSLYKTOR, ett par, 1900-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Böhlmark, 1940-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, samtida.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
MARCEL WANDERS, "Skygarden 1" taklampa, Flos.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa Orrefors 1970/80-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA 1900-talets fandra hälft.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YKI NUMMI, TAKLAMPA. 1950/60-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
UPLIGHT 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR 2 st Luxus 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTOR, ett par. 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA omkring 1900.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA 1930-40-tal möjligen Flygsfors.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, nyrokoko, 1800-talets senare del.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, jugend.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA JOHANSSON PAPE, takbelysning, Stora Löken.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAK/VÄGGLAMPOR, 4 st, 1920-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOM DIXON, taklampor, 3 st, "Etch".
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1930-tal.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1970-tal.
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1980-tal.
Inga bud
Utropspris
250 EUR
TAKKRONA1800-talets slut.
100 EUR
Utropspris
500 EUR
TAKLAMPA, s k saturnuslampa, Funkis, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, troligen Italien, 1900-talets slut.
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, glas, 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK