1189599
TALLRIKAR, sju stycken, olika, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Tallrikar, sju stycken, olika, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger av växter och djur. Diamter ca 23 cm.

Fyra med sprickor, en lagad. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK