Quartz. Diamanter 11 st, TW, VS/S, ca 0,076 ct per diamant.
Rostfritt stål, safirglas.
Ref.: WAT1410 RAF0865.
Kaliber: EOL R9, 775
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre slitage. Smärre repor.