ULLA & GUSTAV KRAITZ, skulptur, kudde, Fogdarp, Förslöv
'Huvudsaken'. Högbränt stengods, oxblodsglasyr, signerad KRAITZ 7-50. Höjd ca 10 cm, ca 15 x 15 cm.
Obetydligt slitage.