Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Taklampor
1201581
Poul Henningsen
(1894-1967)
Poul henningsen, taklampor, ett par, "ph 4/3", för louis poulsen, 1900-talets andra hälft.

POUL HENNINGSEN, taklampor, ett par, "PH 4/3", för Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Lackerad metall. Diameter ca 40 cm.

Bruksslitage. Smärre repor och fläckar. Ej funktionstestad.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
3 000 SEK