Dekor av granbård och texten "God Jul".
12 mattallrikar, 26 cm.
13 assietter, 20 cm.
12 djupa tallrikar, 21.5 cm.
1 skål, 23 x 17 cm.
1 uppläggningsfat, 42 x 31 cm.
1 terrin med lock
1 rund skål, 23 cm.
1 assiett och 1 tallrik med krackelyr. Några mindre nagg på tallrikar förekommer. Smärre slitage.