PAULI BLOMSTEDT/BERT UFFERMANN, FÅTÖLJ OCH PALL, Ur 'Post Deco' Collection, Adelta 1980-tal.
Fåtöljens höjd 76cm, bredd 66cm, djup 87cm.
Pallens höjd 35cm, bredd 60cm, djup 45cm.
Krom, läder, masurbjörk faner.
Små skador i lädret. Helhetsintrycket är gott.