ROYAL COPENHAGEN, FOTOGENLAMPA, samt SKÅL, porslin. "Musselmalet", 1900-talets andra hälft.

Med elefanthänklar. Skål numrerad 1/1. Total höjd på lampa 9 cm. Diameter på skål 11 cm.

Smärre lagning på skål. Nagg på lampa.

Utropspris
3 000 SEK