MAT- SAMT KAFFESERVIS, 93 delar. Porslin.

Blandade delar: Royal Kopenhagen Denmark samt Köpenhavns Porcelain Fabrik Denmark. Förgylld och orange dekor.
12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 assietter, 5 kuverttallrikar, 12 djupa tallrikar, 2 såsskålar, 2+3 skålar, terrin med lock, skål med lock, 5 buljongkoppar med fat (ett extra fat), 2 saladierer, 3 stekfat, skål med handtag, 5 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, mjölkkanna, gräddkanna, ljusstakar ett par.

Nött dekor. Sprickor. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK