MEDALJER, 6 st, Finland 1900-tal.

Fortsättningskrigets 10. divisionens minnesmedalj, 1957, 37 mm.
Fortsättningskrigets 19. brigadens minneskors, 1957, 33 mm.
Det blå korset, Skyddskårens minnesmedalj, 1968, 40 mm.
Finska krigsveteranernas medalj, 1982, 39 mm.
Finska krigsveteranförbundets 25-års medalj, 1982, 28 mm.
Frihetskrigets 1917-18 minnesmedalj, 29 mm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
250 EUR