JOHANNES ANDERSEN, soffa, "Capri", Trensum, Sverige, 1900-talets andra hälft.
Kromad benställning. Klädsel av konstskinn. Sitthöjd ca 38, längd ca 250 cm.
Slitage. Märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10