Design Övrigt
1222567
Sven Wejsfelt
(Sverige, 1930-2009)
Sven wejsfelt, vaser, 4 st, gustavsbergs studio 1980-tal.

SVEN WEJSFELT, vaser, 4 st, Gustavsbergs studio 1980-tal.

Stengods, olika glasyrer, signerade Swen med studiohanden och årtal, en blå vas med silverdekor samt den lägsta vasen även signerad UNIK. Höjd 7-12,5 cm.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
2 500 SEK