SVEN WEJSFELT, vaser, 4 st, Gustavsbergs studio 1980-tal.
Stengods, olika glasyrer, signerade Swen med studiohanden och årtal, en blå vas med silverdekor samt den lägsta vasen även signerad UNIK. Höjd 7-12,5 cm.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design