BARSKÅP, A.B. Tidaholms Möbelfabrik, "art no 626", 1900-talets andra hälft.
Fanerat med valnöt. Dörrpar med bakomliggande barinredning, utdragbar avlastningsskiva. Två lådor under dörrpar. Invändigt belysning. Bredd 79. Djup 41. Höjd 122 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage och fläckar. Ej funktionstestad belysning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.