Förgylld och bemålad, krön med skuren dekor av drapering och frukter, ramverk med maskaroner och blad, nedtill dekor av sfinxer, palmetter och figurer, 167 x 101 cm, medföljer konsolbord från omkring 1900, längd 91, bredd 38, höjd 79 cm
Bruksslitage. Anlupet glas. Avskavd patina. Dekorbortfall, lösa delar medföljer. Fläckar. Torrsprickor.