Klockor & Ur Golv & Väggur
1229977
GOLVUR, Josua Lannér, Carlscrona No 117. 1700-talets senare del.
Golvur, josua lannér, carlscrona no 117. 1700-talets senare del.

Vitmålad, rak form, pendel och lod finns. Total höjd 223 cm. Nyckel finns.

Ej funkitonstestad. Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Ett dekor element på urtavla något löst, smärre missfärgning på urtavlan.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G5
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
172
192
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
29 maj 19:56
1 800 SEK
29 maj 19:55
1 700 SEK
29 maj 19:55
1 401 SEK
29 maj 19:54
751 SEK
29 maj 8:14
500 SEK