Möbler Stolar
1230485
BANKETTER, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Banketter, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Spjälad genombrutna gavlar. Skuren dekor b.la fjällskärningar samt fleuroner. Fast stoppad sits. Sitthöjd 44 cm. Längd 56 cm.

Senare målning. Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H144
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

3 000
291
347
Utropspris
7 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
5 aug 21:30
3 000 SEK
4 aug 22:57
1 300 SEK
4 aug 11:52
1 200 SEK
1 aug 10:36
600 SEK
30 jul 21:26
500 SEK