Porträtt av Marie-Louise och Carl Johan De Geer, dels från deras gemensamma utställning på Galleri Karlsson våren 1967, dels från en utställning med Marie-Louise De Geer 1970. Fem signerade foton, och ett osignerat. Fotografier 17 x 12 - 30 x 24 cm
Åldersrelaterat slitage.
Fotografen Sven Eric Delér. Därefter arv i familjen.
Jfr lot 1237990. CARL JOHAN DE GEER, serigrafi , signerad 1967.