Möbler Skåp & Byråar
1238242
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)
Poul cadovius, hyllsystem, "royal system", danmark, 1900-talets tredje kvartal.

POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1900-talets tredje kvartal.

Hyllsystem, fanerat i palisander. Bestående av 6 väggpaneler, bredd 80, höjd 240 cm. 5 lister, 8 st. låd-, skåp och vitrinsektioner med bl a glas resp. skjutdörrar. 12 hyllplan och 24 par konsoler.

Ställvis blekt. Smärre skador. Smärre slitage. Smärre fanerskador.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Maria Granström
Maria Granström
Tf filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
14 600
1 396
1 566
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
1 jul 21:14
14 600 SEK
1 jul 21:13
14 100 SEK
1 jul 21:12
13 600 SEK
1 jul 21:12
13 600 SEK
1 jul 21:12
13 100 SEK