Subsidiegevär ändrat till slaglås 1851. Märkt "Tower" och med kungligt monogram. Längd 139 cm.
Lagningar. Kompletterad. Omblånerad. Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10