ANTONIO CITTERIO, fåtöljer, ett par, "George GS80", B&B Italia, 2000-tal.
Helstoppade fåtöljer med lösa dynor och tygklädsel. Ben av förkromat stål. Etikettmärkt B&B Italia Made in Italy. Sitthöjd 36, höjd 82 cm.
Smärre slitage. Ena tassen ej original.