Stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, integrerad armlänk, viklås, extra länkbitar längd ca 27 mm, manual, box, kartong, kvitto, cert daterat 20130801,
Caliber 690, Serienr 2881454, Referensnr 0169076154154
Smärre slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Boxen med slitage skador.