1247819
FAT, två stycken, samt TALLRIK, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Fat, två stycken, samt tallrik, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-tal.

Olika dekor i underglasyrblått. Längd 15,5-27 cm.

Skador, lagningar.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Utropspris
2 500 SEK