VÄGGAPPLIQUER. ett par, mässing och brons, Louis XVI-stil,1900-talets första hälft.

Två ljusarmar. Skaft med medaljong med bronsplakett med kvinna. Avslut med bandrosett. Höjd 53 cm. Bredd 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. Tidigare med elektricitet.

Utropspris
2 500 SEK