SAMLING AV PORSLINSDJUR, 20 st, bland annat Royal Copenhagen och Dahl Jensen, 1900-talets andra hälft.

Diverse katter,möss och fåglar, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Rosenthal, Dahl Jensen,etc.

Katt Royal Copenhagen, nr 1803 med nagg på örat. Katt Rosenthal, nagg på örat
Liggande katt Royal Copenhagen 422, Öron med lagning.
Mus, B&G, nagg på ett öra.
Höjd 4-14 cm.
En fågelbur. Höjd 22 cm.

Utropspris
2 500 SEK