BESTICKUPPSÄTTNING, silver samt nysilver, 56+36 delar, modell "Rådhus", WN, Lidköping 1900-talets mitt

13 st bordsgafflar, längd 18 cm
1 st bordskniv, längd 20,5 cm.
12 st matgafflar, längd 20 cm.
12 st matknivar, längd 23 cm.
6 st smörknivar, längd 20 cm.
12 st bordsskedar, längd 17,5 cm.
18 st fiskknivar, nysilver.
18 st fiskknivar, nysilver.
Vikt ca 1856 g

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK