Ett par pepparströare, höjd 7 cm.
Ett par saltkar och en senapskanna med koboltblå glasinsatser, längd 5,5 och 7,5 cm
Två saltskedar och en för senap.
Klätt originaletui märkt "Diamond Merchants, Goldsmiths Silversmiths, The Alexander Clark Co Ld London".
Finska kontrollstämplar.
Obetydligt slitage. Etuiet slitet.