ENDRE NEMES, "Ovanlig Ritual", akvarell och blyeerts, signerad.
Målad ca 1940-45. Signerad Endre Nemes i nedre högra hörnet (n.h.h.) 23,7 x 32,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Obetydligt ytslitage.
Proveniens
Galerie Bel'Art, Stockholm
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
5 000 SEK