VAS, glas, "Sex Gracer" Simon Gate, Orrefors, 1900-talets andra kvartal.

Slipad, etsad och graverad dekor. Märkt Orrefors. Gate 154. Dl. BP. Höjd 22,5 cm.

Nagg vid fot.

Utropspris
2 500 SEK