Skuren dekor, betsad trä. Två sektioner. Överdel med glasskivor av olika storlekar, underdel, dörrpar. Lös spegel underdel medföljes. Bredd 101, djup 35,5, höjd 143,5+56 cm.
Slitage. Märken. Repor.