SKÅP, betsad trä. Kina, 1900-talets första hälft.

Dörrpar med bakomliggande hyllor. Skuren dekor av buddhistiska lejon. Kopplade. Bredd 118, djup 59, höjd 215 cm.

Sprickor. Slitage. Sprintar finns.

Utropspris
3 000 SEK