Ulrica Hydman-Vallien, skål samt skulptur, glas. Kosta Boda Ateljé.
En skål med dekor av slingrande orm, signerad "Kosta Boda Ulrica HV Atelje 310840016". Diameter 11,5 cm, höjd 11 cm.
Orm signerad "KOSTA BODA ATELIER -91 Ulrica HV 8110-041(300)", längd 32, höjd 10 cm.
Smärre slitage.