Urnfomad, delvis godronnerat liv på kvadratisk fot. På livet familjevapen. Hänklar i form ab bockhuvuden med ringar. Höjd 20 cm. Vikt 513 cm.
Smärre slitage. Spår av förgyllning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10