ALF SVENSSON, fåtölj, "Studio". Bra Bohag. 1950-60-tal.
Ställbar. Fåtölj med stomme av ek, med fast stoppad sits och rygg. Märkt Ljungs Industrier Malmö Bra Bohag. Ljungs Sitthöjd ca 44 cm. Rygghöjd 90-95 cm.
Slitage. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.