Gustav Kraitz, 4 olika delar, stengods, signerade.
Signerade Kraitz. Bestående av: Ett par ljusstakar, höjd 24. En skål, höjd 14, diameter 27. Ett fat, höjd 7, diameter 38 cm.
Glasyrsprickor. Ytslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10